Co powinieneś wiedzieć o słuchu i dlaczego to takie ważne?

istotna. Ma ona wpływ na nasze wybory i decyzje. Nie jest to niczym złym, dopóki nie ma negatywnego wpływu na nasze życie i zdrowie. Często bowiem osoby niedosłyszące wzbraniają się przed wykonaniem profesjonalnego badania słuchu

Co powinieneś wiedzieć o słuchu i dlaczego to takie ważne? aurismedic.pl
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Czy aparat słuchowy to powód do wstydu?

Niejednokrotnie opinia innych ludzi jest dla nas bardzo istotna. Ma ona wpływ na nasze wybory i decyzje. Nie jest to niczym złym, dopóki nie ma negatywnego wpływu na nasze życie i zdrowie. Często bowiem osoby niedosłyszące wzbraniają się przed wykonaniem profesjonalnego badania słuchu z obawy przed koniecznością stosowania aparatu słuchowego. Boją się one zarówno reakcji najbliższego otoczenia, jak i przypadkowo napotykanych osób. Ważna jest jednak świadomość, że jakość i komfort naszego życia zależą on nas samych i to my borykamy się z przykrymi skutkami zaniedbań. Jak każdy z nas wie, zdrowie mamy tylko jedno i należy dbać o nie bez względu na opinię otoczenia. Jeśli rozejrzymy się dookoła, widzimy wiele osób z aparatami słuchowymi bądź na przykład aparatami ortodontycznymi, a tak naprawdę na co dzień w ogóle nie zwracamy na to uwagi. Nie warto więc martwić się na zapas, ponieważ dbanie o własne zdrowie nie jest żadnym powodem do wstydu.


Jak wygląda badanie słuchu?

Badanie słuchu ? jest to ocena reakcji organizmu powstałej w wyniku stymulacji dźwiękowej. Badania słuchu dzielą się na badania subiektywne i badania obiektywne. Subiektywne badania słuchu, w przeciwieństwie do badań obiektywnych, wymagają aktywnej współpracy osoby badanej (od osoby badanej wymaga się świadomej informacji zwrotnej np. czy dźwięk jest słyszalny). Badania słuchu można podzielić również na badania progowe oraz nadprogowe. Celem badań progowych jest określenie najcichszego możliwego do usłyszenia dźwięku, w badaniach nadprogowych oceniana jest percepcja dźwięku powyżej progu słyszenia.

Wskazania:

niedosłuch lub jego podejrzenie
zawroty głowy
zaburzenia równowagi
szumy uszne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Badanie_s%C5%82uchu


Słuch - definicja z WIkipedii:

Słuch ? zmysł umożliwiający odbieranie (percepcję) fal dźwiękowych. Narządy słuchu nazywa się uszami. Słuch jest wykorzystywany przez organizmy żywe do komunikacji oraz rozpoznawania otoczenia.
Fale dźwiękowe: Przez powietrze docierają do małżowiny usznej, następnie przewodem słuchowym zewnętrznym do błony bębenkowej. Pod wpływem drgań powietrza błona bębenkowa porusza przylegający do niej młoteczek. Drgania z młoteczka są przekazywane na kowadełko i strzemiączko, za pośrednictwem okienka owalnego trafiają do ucha wewnętrznego, gdzie drgania są zamieniane na impulsy nerwowe, które nerwem słuchowym docierają do ośrodków słuchowych w korze mózgowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82uch#S.C5.82uch_cz.C5.82owieka_-_podstawowe_dane



© 2019 http://informator.nowaruda.pl/