Czy warto samodzielnie czyścić dywan?

a nawet po remoncie jest dużo łatwiejsze niż sprzątnięcie domu i jego właściciel powinien sam spokojnie przeprowadzić wszystkie czynności związane z doprowadzeniem swojego mieszkania do staniu sprzed remontu, jednak w praktyce nie

Czy warto samodzielnie czyścić dywan? pranie dywanów wrocław

Zamówienie ekipy sprzątającej do mieszkania

Wiele ekip sprzątających zajmuje się robieniem gruntownych porządków w mieszkaniu. Może się wydawać, że dokładne posprzątanie mieszkania nawet po remoncie jest dużo łatwiejsze niż sprzątnięcie domu i jego właściciel powinien sam spokojnie przeprowadzić wszystkie czynności związane z doprowadzeniem swojego mieszkania do staniu sprzed remontu, jednak w praktyce nie jest to takie proste. Dlatego wielu właścicieli mieszkań po przeprowadzeniu w nich remontu decyduje się na zamówienie fachowej ekipy sprzątającej. Dokładny termin wizyty takiej ekipy w mieszkaniu będzie można ustalić podczas rozmowy telefonicznej. Wykonywane przez nią czynności mogą obejmować zarówno mycie okien, jak i odkurzanie podłóg oraz ściąganie pajęczyn ze ścian i dokładne czyszczenie wszystkich domowych urządzeń.


Warto wiedzieć

Sprzątaczka, sprzątacz ? osoba zajmująca się zawodowo sprzątaniem, czyli utrzymaniem czystości i porządku ? w biurach, hotelach, placówkach handlowych, obiektach przemysłowych lub w domach prywatnych.

W rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z 8 grudnia 2004 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy oraz zakresu jej stosowania1 zawód ten jest klasyfikowany kilkukrotnie w dziale 9. "Pracownicy przy pracach prostych":

91. Pracownicy przy pracach prostych w handlu i usługach
913. Pomoce domowe, sprzątaczki i praczki
9131. Pomoce domowe i sprzątaczki
913102. Sprzątacz domowy
9132. Pomoce i sprzątaczki biurowe, hotelowe i podobne
913207. Sprzątaczka
913211. Sprzątacz pojazdów
913290. Pozostałe pomoce i sprzątaczki biurowe, hotelowe i podobne
Ponadto:

osoba sprzątająca w szpitalach to salowa lub salowy (nr 913206),
osoba sprzątająca w pokojach hotelowych to pokojowa lub pokojowy (nr 913203),
osoba odpowiedzialna za czystość w toalecie to szaleciarka lub szaleciarz (nr 913208),
osoba zajmująca się oczyszczaniem na zewnątrz budynków to robotnik placowy (nr 916201) lub zamiatacz (nr 916201), zaś oczyszczający kanalizację to kanalarz (nr 931202).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%85tacz


Tkanina - definicja i historia

Tkanina ? wyrób włókienniczy płaski powstający w wyniku przeplatania ze sobą (według założonego splotu) wzajemnie prostopadłych układów nitek osnowy i wątku.

Proces wytwarzania tkaniny nazywa się tkaniem i wykonywany jest na krosnach tkackich (ręcznych lub mechanicznych). Półproduktem do produkcji tkanin jest przędza tkacka.

Pierwsze wyroby przypominające tkaninę tworzono już przed ośmioma tysiącami lat. Nie były to tkaniny w dzisiejszym rozumieniu, ponieważ składały się z luźno splecionych ze sobą włókien, traw, pasków skór zwierzęcych, cienkich gałęzi czy pnączy. Powstawały w ten sposób plecionki, strukturą przypominające tkaniny. Były to wyroby o ograniczonych i najczęściej niewielkich wymiarach. Tkanina lniana, w wyrafinowanej formie, bardzo cienka, przejrzysta, miała swój początek w starożytnym Egipcie w okresie Starego Państwa ok. XXVII wiek p.n.e. - XXII wiek p.n.e.. Zachowało się wiele malowideł i zapisów o produkcji lnu i jego wykorzystaniu przez starożytnych Egipcjan. Dopiero opanowanie techniki skręcania włókien na mokro (przędze mokroprzędne) zapoczątkowało przemysłowe wytwarzanie tkanin lnianych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tkanina



© 2019 http://informator.nowaruda.pl/