Długotrwała opieka ortopedyczna

nie zawsze pacjent otrzymuje dostęp do nowoczesnej aparatury. Jednak bardzo często na wyposażeniu nawet prywatnych gabinetów ortopedycznych znajdują się aparaty usg, natomiast na zrobienie zdjęcia rtg zawsze można otrzymać skierow

Długotrwała opieka ortopedyczna

Zakres usług świadczonych w małym gabinecie ortopedycznym

Małe gabinety ortopedyczne cechują się tym, że sprzyjają nawiązywaniu bliższego kontaktu z lekarzem, ale korzystając z nich nie zawsze pacjent otrzymuje dostęp do nowoczesnej aparatury. Jednak bardzo często na wyposażeniu nawet prywatnych gabinetów ortopedycznych znajdują się aparaty usg, natomiast na zrobienie zdjęcia rtg zawsze można otrzymać skierowanie. Każdy lekarz ortopeda może także wypisywać recepty na leki, tylko nie każdy może wypisywać recepty na leki refundowane, dlatego warto od takiego lekarza wybierać recepty jedynie na leki, które nie są refundowane. Lekarz przyjmujący prywatnie może także wypisywać zwolnienia lekarskie. W tym przypadku może on nawet dużo swobodniej wypisywać dłuższe zwolnienia niż lekarz przyjmujący w państwowej przychodni.


Badania przeprowadzane w przychodniach przyszpitalnych

Przychodnie przyszpitalne prowadzone są głównie w celu leczenia tych pacjentów, którzy zostali właśnie wypisani ze szpitala. Jednak pacjentami leczonymi w tego rodzaju przychodniach są także osoby chcące korzystać z pomocy lekarzy pracujących w przychodniach przyszpitalnych. Korzystanie z takich przychodni jest o tyle wygodne, że można dzięki korzystaniu z nich uzyskać dostęp do praktycznie wszystkich badań przeprowadzanych na terenie szpitala, które nie wymagają hospitalizacji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kolejki do lekarzy przyjmujących w przychodniach przyszpitalnych mogą być długie, a wobec tego czas oczekiwania na odbycie umówionej wizyty lekarskiej może dać się we znaki. Wydaje się jednak, że warto od czasu do czasu korzystać z przychodni przyszpitalnych.


Jak przygotować się do wizyty u endokrynologa

O zaburzeniach w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego świadczyć może wiele objawów, dlatego zanim udamy się do endokrynologa, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli stwierdzi on, że badanie prowadzone przez specjalistę od gruczołów jest konieczne, warto się do wizyty u niego odpowiednio przygotować. Endokrynolog z pewnością będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej o naszych dolegliwościach i historii leczenia, prawdopodobnie zleci też badania pozwalające jednoznacznie określić gdzie dokładnie tkwi problem. W przypadku problemów z tarczycą można wykonać wcześniej badanie USG tego gruczołu, zwłaszcza jeśli w gabinecie endokrynologa nie ma odpowiedniego urządzenia.



© 2019 http://informator.nowaruda.pl/