Elektroniczne kartoteki dla szpitali

artykule.Przychodnia onlineCoraz więcej rzeczy w naszym życiu dzieje się online, zamówienia jedzenia, zakupy, spotkania ze znajomymi, a może w przyszłości nawet zapisy do lekarza. Byłoby to z pewnością bardzo wygodne dla samych p

Elektroniczne kartoteki dla szpitali Oprogramowanie typu niebawem będą niezbędne dla każdej placówki medycznej. Można już teraz zakupić odpowiadające nam programy, jednak czemu jest to konieczne. O tej kwestii w artykule.

Przychodnia online

Coraz więcej rzeczy w naszym życiu dzieje się online, zamówienia jedzenia, zakupy, spotkania ze znajomymi, a może w przyszłości nawet zapisy do lekarza. Byłoby to z pewnością bardzo wygodne dla samych pacjentów, którzy czasami są w na tyle złym stanie zdrowia, że nie mogą sobie pozwolić na długie stanie w kolejce do lekarza. Z tego co wiem to póki co żadna Polska przychodnia nie stosuje systemu rejestracji online, a szkoda, ponieważ byłby to duży ukłon w stronę potrzebującego pacjenta.


Coraz więcej komputerów

Komputery coraz bardziej dominują nasze życie i znaleźć je możemy już wszędzie. Prawie każda gałąź biznesu, medycyny czy edukacji korzysta z ich pomocy, aby osiągnąć różne cele. W szkołach wprowadza się dzienniki elektroniczne, a w szpitalach... No właśnie co w szpitalach.

Niebawem wszystkie szpitale będą musiały się przerzucić na elektroniczne dokumentacje medyczne, do których będzie możliwy dostęp online. Jest to z jednej strony bardzo dobre rozwiązanie, jednak z drugiej strony rodzi pewne problemy i komplikacje. Jednym z problemów jest obowiązek przeszkolenia pracowników placówek medycznych z zakresu obsługi systemu, kolejnym jest przeniesienie pacjentów do bazy online. Jednak to rozwiązanie ma więcej dobrych stron niż złych. Zyskają z pewnością sami pacjenci, którzy nie będą musieli nosić ze sobą całej papierologii, a jedynie swój kod pacjenta.


Obowiązkowe e-kartoteki już wkrótce

W 2017 roku w życie wchodzą przepisy zobowiązujące placówki medyczne do zaopatrzenia się w system e-dokumentacji medycznej. To spora modernizacja, jeżeli chodzi o kwestie komputeryzacji służby zdrowia. Nowe systemy będą musiały spełniać wszelkie normy zawarte w ustawie. E-kartoteki pacjentów będą przechowywane w bazie danych dostępnej z internetu.

Na całym rozwiązaniu skorzystają oczywiście pacjenci, których dokumenty będą dostępne w bazie danych, nie będą musieli oni się przejmować przenoszeniem kartotek do innych placówek, ani przechowywać ich w domach. Ustawa wchodzi w życie 1 sierpnia 2017, przynajmniej wg. najnowszych danych. Raczej nie będzie już przesuwana (na początku planowano wprowadzić ją w życie z dniem 1 sierpnia 2014).



© 2019 http://informator.nowaruda.pl/