Energia słoneczna - jak ją wykorzystać?

ie się montażu w naszym gospodarstwie domowym czy w naszej firmie paneli słoneczny, jest gwarancja. To właśnie ona gwarantuje nam, że w przypadku powstałych usterek otrzymamy wsparcie ze strony specjalistów. Trzeba bowiem pamiętać

Energia słoneczna - jak ją wykorzystać?

Wybór spośród wielu firm na rynku oferujących montaż kolektorów słonecznych

Jednym z najważniejszych aspektów, które z pewnością powinniśmy uwzględnić wybierając firmę, która podejmie się montażu w naszym gospodarstwie domowym czy w naszej firmie paneli słoneczny, jest gwarancja. To właśnie ona gwarantuje nam, że w przypadku powstałych usterek otrzymamy wsparcie ze strony specjalistów. Trzeba bowiem pamiętać, że elementy instalacji fotowoltaicznych czy kolektorów słonecznych są bardzo kosztowne i mało kto może sobie na nie pozwolić. Wieloletnia gwarancja to pewność, że nawet po wielu latach specjalista będzie dbał o prawidłowe działanie naszego układu do produkcji energii elektrycznej ze Słońca. Dzięki temu jest to nie tylko tani i komfortowy dla użytkownika sposób na produkcję energii, ale także sprawdzony.


Ekologia a produkcja energii

Ekologia jest bardzo istotna pod względem produkcji energii, gdyż coraz bardziej restrykcyjne normy nakazują nam dostosowanie się do bardziej zaostrzonego prawa. Aby zachować przyrodę w nieuszkodzonym stanie konieczne jest wprowadzenie nie tylko zmian w sposobie myślenia, ale i prawdziwych rewolucji, jeśli chodzi o energię elektryczną. Jak na razie, doskonałym rozwiązaniem na potrzeby rodzin wydaje się być energia pozyskiwana dzięki panelom fotowoltaicznym czy kolektorom słonecznym. Zwłaszcza w Polsce, gdzie mamy duże nasłonecznienie, warto skorzystać z takiej formy produkcji energii. Instalacja nie jest zbyt skomplikowana, a pozwala na wytwarzanie energii zgodnie z naturą.


Cos ciekawego z wikipedii

Ogniwa fotowoltaiczne wykorzystywane są również w elektronice użytkowej (kalkulatory, lampy ogrodowe, oświetlanie znaków drogowych), zasilaniu układów telemetrycznych w stacjach pomiarowo rozliczeniowych gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej, zasilanie automatyki przemysłowej i pomiarowej, a także produkcji energii w pierwszych elektrowniach słonecznych. Ogniwa tego typu wykorzystywane są również w użytku domowym. Mylone są one często z kolektorami słonecznymi, które odróżniają się tym, że przekształcają energię promieniowania słonecznego w ciepło.

Fotowoltaika przeżywa intensywny rozwój: Na koniec 2006 roku na całym świecie zainstalowano 1 581 MW paneli fotowoltaicznych a skumulowana moc wynosiła 6 890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych a moc skumulowana urosła do 67 350 MW. Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych są Niemcy (32 380 MW mocy paneli słonecznych). Dla porównania, potencjał polskich konwencjonalnych elektrowni to około 38 000 MW.

Fotowoltaika, jako dziedzina zajmująca się wytwarzaniem energii elektrycznej ze źródła odnawialnego, za jakie w czasowej mikroskali zwykliśmy uważać Słońce, obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i należy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości będzie coraz powszechniej stosowana.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika



© 2019 http://informator.nowaruda.pl/