Jak pracować z wykładzinami?

erów winylowych, otrzymywany w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Stosowany do wytwarzania tworzyw sztucznych. Ma właściwości termoplastyczne, charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, jest odporny na działanie wielu r

Jak pracować z wykładzinami?

Surowiec podstawowy wykładzin

Jeśli podobne pytanie kiedyś zaprzątało wam głowę, oto odpowiedź na nie:

Poli(chlorek winylu) (polichlorek winylu, PVC, PCW) ? polimer syntetyczny z grupy polimerów winylowych, otrzymywany w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Stosowany do wytwarzania tworzyw sztucznych. Ma właściwości termoplastyczne, charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, jest odporny na działanie wielu rozpuszczalników.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poli%28chlorek_winylu%29


Gdzie można znaleźć informacje o kładzeniu linoleum?

Jak w każdej właściwie dziedzinie, także w kwestii układania wykładzin wiele informacji możemy zdobyć za pośrednictwem Internetu. Istnieją nie tylko specjalne poradniki przeznaczone dla osób nie mających dotąd doświadczenia z przeprowadzaniem takich prac, ale także filmy instruktażowe pokazujące, jak krok po kroku wygląda kładzenie wykładzin. Co prawda, w przypadku linoleum sprawa jest o wiele prostsza, ale jeśli planujemy kłaść wykładziny dywanowe lub inne materiały podłogowe o bardziej skomplikowanej teksturze powinniśmy zajrzeć do tego rodzaju poradników. Może się bowiem okazać, że bez fachowej pomocy w tym zakresie kładzenie wykładzin będzie o wiele trudniejszym i bardziej długotrwałym procesem.


Czym jest podłoga?

Podłoga ? element wykańczający górną część stropu; posadzka jest elementem składowym podłogi. Zapewnia izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową, przenosi obciążenia równomiernie rozłożone i skupione, jest płaska i przystosowana do tego, aby mógł po niej odbywać się ruch.

Podłogę dzielimy na cztery warstwy:

warstwa I
posadzka,
warstwa II
jastrych,
warstwa wyrównująca,
warstwa podkładowa,
warstwa III
izolacja termiczna,
izolacja przeciwwilgociowa,
warstwa IV
strop (czyli podłoże).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pod%C5%82oga



© 2019 http://informator.nowaruda.pl/