O tym, jak ważna jest woda, o ekologii, oszczędzaniu i oczyszczaniu

udno tak naprawdę określić, czy warto się o nią starać. Przede wszystkim podstawowym warunkiem uzyskania takiej dotacji jest wzięcie kredytu na budowę. Ale najważniejsze - ile można dostać? Na dom energooszczędny - 30 tysięcy.

O tym, jak ważna jest woda, o ekologii, oszczędzaniu i oczyszczaniu Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Kilka słów o dotacji

Do budowy domu energooszczędnego można dostać dotację. Jednak trudno tak naprawdę określić, czy warto się o nią starać. Przede wszystkim podstawowym warunkiem uzyskania takiej dotacji jest wzięcie kredytu na budowę.

Ale najważniejsze - ile można dostać? Na dom energooszczędny - 30 tysięcy. Jest to dopłata jednorazowa i bezzwrotna, jednak budynek musi przejść pozytywnie audyt i zmieścić się w określonych widełkach.

Czy warto? Z pewnością jeżeli mamy specjalnie zaciągać kredyt, to nie warto. Jednak gdy i tak mamy w planach realizowanie budowy domu niskoenergetycznego, to czemu nie skorzystać?

Przede wszystkim warto się zapoznać ze szczegółowymi wymogami, żeby uniknąć w przyszłości problemów. Takich informacji powinien udzielić nam bank, w którym zamierzamy wziąć kredyt.


Polska - kraj deficyty wody

Woda - najistotniejsza substancja na świecie. Bez wody nie byłoby życia na Ziemi. Z punktu widzenia biochemicznego jest niezwykle ciekawym obiektem badania, bo ma unikalne właściwości. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, jednak czy pamiętamy o tym na co dzień?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Perlator - dobry sposób

Woda jest niezwykle cennym surowcem, także w aspekcie dosłownym. Każdego roku ceny rosną, najgorzej jest w miastach, gdzie ciepła woda jest wyjątkowo droga. Wiemy, że ludzie przecież nie przestaną się myć. Można używać prysznica, jednak kontrolujmy co jakiś czas stan baterii - duża ilość kamienia sprawi, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Warto także zwrócić uwagę na to, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki niemu ciśnienie wody będzie wysokie, jednak poleci jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.



© 2019 http://informator.nowaruda.pl/